Консервація сонячної електростанції на зимовий період

Консервація сонячної електростанції на зимовий період

konservacya-sonyachno-elektrostanc-na-zimoviy-perod

Консервація сонячної електростанції на зимовий період.

Що це і навіщо?

Дачний сезон в Україні триває приблизно з квітня по жовтень. У зимовий період дачні будинки найчастіше не використовуються або власники з’являються в них вкрай рідко. У таких випадках ми рекомендуємо провести підготовку сонячної електростанції до зимового періоду.

У цій статті ми розповімо, як, і навіщо потрібно підготувати елементи сонячної електростанції для безпечної зимівлі, якщо Ви не плануєте користуватися дачним будинком два і більше місяців.

Автономна електростанція на дачі є великою цінністю, так як завдяки їй на дачі є світло і забезпечує ряд побутових приладів, такі як холодильник, телевізор. компютер тощо, плюс саме по собі задоволення це не дешеве. Дуже важливо, щоб навесні все обладнання було справне і працювало як раніше.

Найвразливіша, і, можливо, найдорожчий елемент будь-якої автономної системи — акумуляторна батарея. Як правило викорустовують гелеві та лужні акумулятори. При неправильному зберіганні акумулятори можуть піти в глибокий розряд і вийти з ладу, і навесні, після повернення в дачний будинок, можна побачити наступне:
2-7 Вольт замість 12 Вольт на кожному акумуляторі, інвертор відключений за допомогою вбудованої захисту, контролер заряду не може визначити напругу системи і «не подає ознак життя».

Після таких знущань відновити акумуляторну батарею, до будь — яких прийнятних значень ємності, не вдасться, а якщо і вдасться, то її ємність і, як наслідок, споживчі властивості значно погіршаться. І до наступного сезону, ймовірно, буде потрібна повна заміна акумуляторної батареї.

Чому таке відбувається?

Якщо система не відключена і в період низької інсоляції, що дуже актуально в Західному регіоні, в зимовий сезон, акумулятор більше не заряджається належним чином, але продовжує живити контролера заряду і інвертор. Найімовірніше через 2-4 тижні такої роботи акумуляторна батарея піде в режим постійного розряду. Контролер заряду акумулятора і інвертор відключаться, коли напруга на акумуляторі впаде нижче 9 Вольт. Зберігання в розрядженому стані акумулятор приходить в непридатність.

Негативний вплів на акумуляторну батарею має низька температура приміщення. Тому, слід подбати про належні умови зберігання батарей (згідно технічної документації) задля збереження властивостей батарей. В іншому випадку — навесні необхідна повна заміна.