Газові балончики, як засіб самозахисту

Газові балончики, як засіб самозахисту

gazovi-balonchiki-yak-zasib-samozaxistuГазові балончики (ГБ) прийнято розділяти за двома основними категоріями, таким як тип струменя (спосіб евакуації складу) і тип вмісту (діючої речовини).

За типом струменя ГБ поділяються на:

• аерозольні — характеризуються широким струменем і освітою в повітрі аерозольного хмари, треба відзначити, що до них відносять потужніший Терен 4М;

• струменево-аерозольні — змішаний тип розпилення, струмінь вужча (спрямована), як правило, крупнокрапельна, але присутній аерозольна складова;

• струменеві — характеризуються спрямованим струменем діаметром від декількох міліметрів до 15-20 см в зоні контакту, високою дальністю польоту струменя, стійкістю до вітру;

• пінні і гелеві — вміст евакуюється з балона у вигляді струменя піни або гелю.

За типом вмісту ГБ поділяються на:

• перцевий — містять розчин речовини олеорезин капсикум (OC), який представляє собою витяжку з натурального перцю;

• з вмістом штучних подразнюючих речовин, таких як CS (ортохлорбензолмолонодінітріл) або, простіше кажучи, сльозогінний газ, CR (дибензоксазепін), МПК (морфолід пеларгоновой кислоти) і CN (хлорацетофенон);

• сумішеві — містять змішаний розчин натуральних і / або штучних подразнюючих речовин.

Перед тим, як купить газовый баллончик, треба враховати, що вміст ГБ складається безпосередньо з діючої речовини (ДВ), розчинника і палива. Також в балоні можуть міститися активні добавки, які самі по собі не є дратівливими речовинами, але сприяють прискоренню їх дії. ДВ, розчинена в розчиннику, являє собою рідкий склад (р/с).

Важливою характеристикою ГБ є концентрація ДВ. Концентрація ДВ — масова частка ДВ, тобто відношення маси ДВ до маси розчину або масі всього вмісту. Вимірюється в процентах.

Для сумішевих балонів концентрація, як правило, визначається окремо для кожного з містяться в них речовин.

Для перцевий газових балонів ще однією важливою характеристикою є пекучість сировини, тобто витяжки з натурального перцю. Вона вимірюється в процентному змісті капсаіціноідов (капсаїцину і дігідрокапсаіціна) — активних компонентів, які і забезпечують подразнюючу дію перцю.

Так, наприклад, балон може містити 7% розчин 20% (двадцяти процентного) OC, що означає, що в рідкому складі міститься 7% речовини ОС з вмістом 20% капсаіціноідов. Тому ефективність перцевий балонів або сумішевих балонів з вмістом натурального перцю необхідно оцінювати за процентним вмістом капсаіціноідов від загальної маси вмісту (або від маси ж / с). Є і ще одна характеристика вмісту ГБ — маса рідкого складу по відношенню до маси всього вмісту.

Чим більше рідкого складу, тим краще ГБ забезпечує потужну насичену струмінь і щільне залитие особи противника. Її теж необхідно враховувати, тому що при малій кількості рідкого складу може забезпечуватися дуже висока концентрація ДВ, але при цьому балон може мати слабку струмінь або малий час виходу вмісту.

На жаль, на балонах найчастіше вказують тільки концентрацію розчину ОС, що не дозволяє недосвідченій людині скласти правильне уявлення про ефективності складу і зробити вибір.